Wisła to przepiękna miejscowość, dlatego Ci którzy w ciągu dnia nie będą korzystać z uroków stoków narciarskich na pewno będą mogli ten czas wykorzystać w inny sposób. Poniżej wrzucamy Wam propozycje co ciekawego możemy zobaczyć i robić w Wiśle i jej okolicach:

  • CENTRUM WISŁY- znajdziecie tutaj uroczy deptak, gdzie będziecie mogli spróbować lokalnych przysmaków, czy ogrzać się w karczmie przy muzyce lokalnych góralskich zespołów. Zaraz obok znajduje się Park Kopczyńskiego, który biegnie wzdłuż rzeki Wisły – idealny na zimowe spacery.
  • SKOLNITY- nawet jeśli nie jeździcie na nartach czy snowboardzie, możecie wjechać na górę wyciągiem krzesełkowym na punkt widokowy, a widoki są naprawdę imponujące! Na szczycie znajduje się też knajpka, gdzie możecie też coś zjeść i wypić.
  • PRZEJAŻDŻKA CIUCHCIĄ – ciuchcia zawiezie Was do wszystkich najważniejszych miejsc w Wiśle, a przewodnik opowie ich krótką historię. Jeśli nie macie ochoty na długie spacery to ta opcja jest na pewno dla Was!
  • ZAMEK PREZYDENCKI – zobaczycie go także podczas przejażdżki ciuchcią. Został wybudowany w 1930 roku dla prezydenta Mościckiego. Obecnie w jego dolnej części znajduje się hotel i restauracja, natomiast górna część w dalszym ciągu służy celom reprezentacyjnym o wypoczynkowym Prezydenta RP. Z tego miejsca również rozciąga się piękna panorama na Wisłę. Zamek można zwiedzić po uprzedniej rezerwacji
  • WODOSPAD W WISEŁCE – natraficie na niego w drodze do zamku prezydenckiego, przez miejscowych nazywanch jest “Niagarą”. 
  • SKOCZNIE NARCIARSKA im. Adama Małysza – dla fanów skoków narciarskich to wręcz punkt obowiązkowy na liście miejsc do zobaczenia w Wiśle. Możecie też wjechać na górę skoczni (koszt to to 8 zł),  znajduje się tam knajpka i kolejny punkt widokowy. Jeśli macie ochotę na dłuższą wyprawę, to z tego miejsca może wybrać się na tzw. Pętlę Cieńkowską.
  • KOLEJ LINOWA CZANTORIA – kolejne miejsce, z którego rozciąga się piękna panorama. Znajduje się ona w miasteczku Ustroń, dlatego do tego miejsca będziecie musieli kawałek doejchać, ale na pewno warto! Na szczycie znajduje się wieża widokowa, dzięki której widoki są jeszcze bardziej zniewalające. Na górę wjedziecie krzesełkową koleją liniową.
  • DOLINA BIAŁEJ WISEŁKI – to najbardziej malownicza ze wszystkich wiślańskich dolin. Znajduje się ona w Wiśle Czarne, asfaltowa droga spacerowa ma długość 2,5 km spacer nią kończy się zwykle przy słynncyh Kaskadach Rodła, mimo że dalsza trasa prowadzi m.in. na Baranią Górę. Jest to też miejsce gdzie startują i kończą ogniskiem i biesiadą wiślańskie kuligi. 
  • PIJALNIA WÓD ZDROJOWYCH – znajduje się w Ustroniu, zaraz obok Wisły w nowoczesnym przeszklonym budynku, który nawiązuje do słynnych ustrońskich piramid. Pod nią znajduje się źródło Zygmunt, z którego czerpana jest woda do pijalni. Jest ona czynna cały rok, więc także zimą będziecie mogli skorzystać z jej walorów.